Atar A.Ş. Hikayesi

1960 yılında Giresun’un Sarvan Köyünde babaları merhum Hacı Mehmet ATAR tarafından bakkaliye ve fındık ticarethanesi olarak kurulan işletme, Ali ve Talip ATAR kardeşler tarafından, Giresun’da yerel marka oldu.

1964 yılında Ali ve Talip ATAR kardeşlerin görevi devralması ile; 1968 yılında Gazi caddesinde Atar kardeşler ismi altında konfeksiyon ve tuhafiye mağazacılığı ile devam eder. 1972 yılında ürün gamını geliştirip Giresun kapalı çarşısında ticarete devam eden Atar kardeşler, 1980 yılında mobilya ve halı sektörüne de girerek sürekli takip eden, yenilikçi bir anlayışı ortaya koyan kuruluş oldular. 1981’de BEKO, 1985’de SONY, 1987’de BOSCH markasının bayiliğini alan Atar kardeşler, 1995 yılında ise GSM operatörü TURKCELL Abone Merkezini, 2001 yılında dünyanın en önemli beyaz eşya devi olan Alman Miele markasını bünyelerine eklemişlerdir. 2002 yılında şirket yoluna ATAR A. Ş. ismi altında devam eden Atar ailesi, 2003 yılında TURKCELL EXTRA’yı açarak Turkcell’in bölge ofisi niteliğini kazanmışlardır.

Atar A. Ş. 2006’da Espiye ve Görele’ye Turkcell Abone Merkezi, 2010’de Giresun’a Doğtaş Mobilya mağazasını açarak mağaza zincirlerine yenilerini eklemişlerdir.
2012 yılında Ordu ‘da Doğtaş ve kelebek Mağazaların kurmuştur. Ayrıca Giresun’da 2014 yılında Kelebek Mağazalarını hayata geçirmiştir.
Giresun’da bu süreç içinde mağazalar zinciri kurarak ciddi bir istihdam sağlayan Atar A. Ş. açtıkları Atar Kuyumculuk sayesinde, Giresun’da kuyumculuk anlayışına yeni bir soluk getirdi.
57 yıllık ticaret hayatında müşteriye verilen değer her zaman ATAR firması için 1. kural olmuştur.
Bu ilkesinden hiçbir zaman vazgeçmeyecektir.

Vizyonumuz
Modern ticaret dünyasının nihai kararları ışığında ulusal bir marka yaratarak,tüketici beklentilerinin daima önünde olma stratejisiyle ve ihtiyaçlarına yönelik uygulamalar geliştirerek güvendiğimiz ürün ve markalarla yüksek katma değer yaratmak.

Misyonumuz
Atar grup olarak müşteri odaklı, topluma ve çevreye duyarlı, güvenilir ve yenilikçi yapısıyla kaliteli ürünlerden oluşan geniş ürün gamıyla, yaşam standartlarını arttırmada öncü olmak.

Değerlerimiz
Müşteri odaklılık, güvenilirlilik, yenilikçilik, duyarlılık, verimlilik
.

Tanıtım Filmi